Bodrumas
tai tūkstantmečių istoriją menantis miestas, įsikūręs 170 km nuo Marmario, spalvingame pusiasalyje, kur susilieja Egėjo bei Viduržemio jūros. Bodrumas – tai vieno iš septynių pasaulio stebuklų, Halikarnaso mauzoliejaus, žemė. Tūkstantmečių istoriją taip pat byloja romėniškas teatras, nuo kurio atsiveria nuostabi viduramžių pilies panorama. Tai pat tai ir istorijos tėvo Herodoto gimtinė.

Bodrumas – ne tik Turkijos, bet ir Europos bohemos pamėgta poilsiavietė, tai menininkų susitikimo vieta, kurių paveikslų galerijos traukia būrius lankytojų.

Netolimoje praeityje Bodrumas – jaukus, nedidelis žvejų kaimelis, kurio prekybiniame uoste šalia elegantiškų prabangių jachtų vis dar plūduriuoja spalvingos žvejų valtelės. Šiandien tai Turkijos buriavimo centras, garsus iškylomis laivais, saulės voniomis bei vyno rūsiais (turkiškai Bodrum – „rūsys”). Jaukių kavinukių bei restoranėlių gausybė kviečia paragauti Egėjo jūros gėrybių bei gardaus vietinės gamybos vyno. Dar Bodrumas vadinamas „nemiegančių akių miestu”, tai liudija šių laikų pasaulio stebuklas „Halikarnas” – garsi didžiulė diskoteka. Gal todėl kurortas ypač mėgstamas jaunimo.

Krištolo skaidrumo bei neapsakomo mėlio vanduo, nuostabaus grožio paplūdimiai, ramios įlankos pasiilgusiems saulės romantikos mėgėjams, norintiems pasimaudyti, pažvejoti ar panardyti, palieka neišdildomą puikiai praleisto laiko įspūdį.

Bodrumu dabar vadinamas senovės dorėnų miestas Halikarnasas. Čia esantį garsųjį Mauzoliejų pastatė senovės Karijos valdovas Mausolas (375-353 m. pr. Kr.) ir miestą padarė savo sostine. Miesto sienos, taip pat pastatytos Mausolo, buvo beveik sugriautos IV a. pr. Kr. per Aleksandro Didžiojo apsiaustį. Čia 484 pr. Kr. gimė rašytinės istorijos tėvas Herodotas. Iš čia kilęs ir didysis I a. pr. Kr.retorikos mokytojas Dionisijas. Šiuolaikinis Bodrumas - pirmas iš Turkijos miestų, patyrusių turizmo bumą. Svarbiausioje miesto įžymybėje, XV a. Šv. Petro pilyje, dabar veikia jūrų archeologijos muziejus.

SUSIPLANUOK SAVO KELIONĘ ČIA!